Menu
Sepetiniz

Sıfır Risk Sistemi

        Güvenli ödeme sisteminin işleyişi nasıldır?     

    Alıcı, ürünün ödemesini yapar.

    Ödeme, güvenli ödeme‘Havuz Hesabı’na yatar.

   Güvenli ödeme‘nin gerçekleştirdiği ödeme onayının ardından satıcı, ürünü ürün açıklamasında belirttiği süre (1, 3, 5, 7, 10, 15 gün) içerisinde alıcıya kargolar.

   Kargolanan ürün alıcıya ulaştığında, test edip sorunsuz olduğundan emin olur ve paranın satıcıya aktarılması için onay verir.

    Alıcının onayı ile birlikte, para satıcıya aktarılır.
(Bazı durumlarda, ürün bedeli satıcıların hesabına aktarılmadan önce güvenli ödeme olarak, ödemeyi yapan kart sahiplerine ulaşabilir ve ürün teslimatıyla ilgili bilgi talep ederek işleme yön verebiliriz.)

    Alıcının, ürüne onay vermek için, kargo bilgilerinin sisteme girildiği tarihten itibaren 3 iş günü (hafta sonu ve resmi tatiller hariç) süresi vardır. Bu süre dolduğunda 24 saatlik bir ek süre başlar. Alıcı 24 saatlik ek süre sonunda hala onay vermemişse, onay güvenli ödeme tarafından verilir.

    Üründe problem varsa ya da alıcı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik kapsamında cayma hakkını kullanmak istiyorsa, ürünü iade edebilir. İade edilen ürünün kargosu satıcıya ulaştığında satıcı onay verir ve para alıcıya iade edilir.